تکنیک سئو 2021

6 تکنیک سئو در 2021

همانطور که در گذر زمان موتورهای جستجو الگوریتم های خود را به روز رسانی میکنند، تکنیک های کسب رتبه بالاتر در SERP یا Search Engine Result Pages هم دستخوش تغییرات میشوند. برندۀ رقابت کسانی خواهند بود که خود را با ترند روز همسو کنند. از این رو به تحلیل و بررسی 6 تکنیک سئو در 2021 خواهیم پرداخت.

1- Core Web Vitals یا حیاتی های هستۀ وب

حدودا در ماه مه 2020، گوگل سه عنصر را تحت پوستۀ Core Web Vitals معرفی کرد که معیاری برای سنجش تجربۀ کاربر حین بازدید از یک صفحه محسوب میشد. این سه مولفه عبارتند از:

که هر سه در زیر یک پوسته به شاخصۀ سرعت در صفحات وب اشاره میکنند. اینکه چقدر سریع صفحات وب شما به نمایش گذاشته میشوند، ظرف چه زمانی تعامل پذیر میشوند و اینکه حین تعامل پذیری، صفحات چقدر ثبات دارند؟

همانطور که پیش بینی میشد ارتقاء حیاتی های هستۀ وب یک از برترین تکنیک های سئو در 2021 و بخصوص نیمه دوم شده. و 2021 سالی است که نیاز به سرمایه گذاری بر روی این سه مولفه خواهد داشت. در این رابطه به شما توصیه میکنم تا سری به مقالۀ قبلی با عنوان سئو و سرعت وب سایت در موبایل بزنید.

نکته خیلی مهم دیگر اینکه نقش CDN یا Content Delivery Network ها را در این مسیر فراموش نکنید. اگر وبسایت شما تحت ووردپرس است و یا قصد ارائه محصولی را به خارج از ایران دارید، Cloudflare شاید بهترین گزینه پیش روی شما باشد. و اگر بازار هدف محصول یا خدمات شما داخل ایران است، سری به CDN های داخلی زده و آنها را ارزیابی کنید.

2- استفاده از کلمات کلیدی دم دراز برای سرچ صوتی

شاید قبلا با توصیه هایی مبنی بر استفاده از کلمات کلیدی دم دراز یا Long-Tail Keywords برخورد کرده باشید. اما دلیل چیست؟ آیا کاربران ناگهان علاقه مند به تایپ کردن عبارات اسمی بلند یا جملات کامل در موتور جستجو شده اند؟ خیر…

یکی از وظایف تکنولوژی و انتظاراتی که کاربر از دستگاه وبگردی خود دارد، آسان کردن زندگی برای اوست. و تولید کنندگان سخت افزار و نرم افزارها، همیشه دنبال تسهیل تعامل کاربر با محصول خود بوده اند. گوگل، مایکروسافت، اپل، و سایر پیشتازان صنعت موبایل و همچنین گردانندگان موتورهای جستجو به این اصل کاملا واقفند. از این رو، استفاده از جستجوگرهای صوتی مانند Google Assistant و Apple Siri و Microsoft Cortana در انواع مختلف دستگاه های وبگردی تسهیل شده.

زمانی که شما به راحتی با فشردن یک دکمه میتوانید موتورهای جستجو را به طور کامل و با جزئیات متقاعد کنید که به دنبال چه چیزی در وب میگردید، استفاده از کلمات کلیدی دم دراز معنی پیدا میکند. شاید سابقا برای خریدن آنلاین یک روسری، به سراغ یک مرورگر مانند Google میرفتید و کلمه “شال” را در آن تایپ میکردید و منتظر دریافت نتیجه میماندید. اما از طریق جستجوگرهای صوتی، میتوانید در زمانی کمتر نوع و رنگ شال مورد نظرتون را بدون نیاز به تایپ کردن به جستجوگر تفهیم کنید. مثلا “شال زمستانی آبی رنگ پشمی”. و زمانی که به استفاده از جستجوگر صوتی عادت کنید، مطمئنا بازگشت به جستجوگر متنی و تایپی برایتان سخت خواهد شد مگر به اجبار. از اینرو، استفاده از کلمات کلیدی دم دراز تبدیل به یک تکنیک سئو در 2021 شده.

3- E-A-T و سئوی برند شده، تکنیک برتر سئو 2021

ترجیح موتورهای جستجو مانند گوگل برای امتیازدهی صفحات، کیفیت محتواست و این آیتم از جمله مواردی است که به آن تاکید موکد شده. اما آیا صرفا کیفیت محتوا در سال های پیش رو برای بهبود سئو کفایت میکند؟

در اینجاست که مولفه های EAT شاید برگ برنده ای برای کسب و کار دیجیتال شما از طریق وب در سال 2021 باشند.

E مخفف Expertise یا تخصص، A مخفف Authoritativeness یا معتبر بودن و T مخفف Trust یا قابل اعتماد بودن. و این سه مولفه تحت عنوان EAT، آینده سئو پس از 2021 شناخته شده اند. تا حد امکان برای خوشنامی برند خود منابع مصرف کنید و بازار هدف خود را از خود و خدمات/محصول خود مطلع بسازید. زمانی که نام کسب و کار شما بر سر زبانها افتاد، هم ترافیک ارگانیک دریافت خواهید کرد و هم مشتریان جدید و وفادار.

موتور جستجویی مانند Google اطلاعات زیادی راجع به شما و کسب و کار شما در دسترس دارد. به کمک این اطلاعات، آنها قادر به ترسیم گراف دانش درباره شخص شما و کسب و کارتان هستند. و این زمانیست که حضور خوشنام شما و محصولتان در فضای مجازی سرنوشت ساز میشود. با این اوصاف، ملاحظه میکنید که تکنیک های برتر سئو در 2021 کمی متفاوت تر از گذشته هستند. اما فراموش نکنید که در حال، محتوای با ارزش و خالص در مرکز استراتژی های رنکبندی و سئو، حداقل تا به امروز، قرار داشته.

4- روی کاربر و هدف او از جستجو تمرکز کنید

علیرغم اینکه تمرکز روی کاربر و هدف او از جستجو موضوعی جدید در دنیای سئو نیست، همچنان یکی از 6 تکنیک سئو در 2021 محسوب میشود. اینکه کاربر و یا بازار هدف شما به دنبال چه چیزی هست؟ اینکه محصول یا خدمات شما نیاز آن کاربر را براورده میسازد یا خیر؟ و اگر محصول یا خدمتی کامل دارید، آیا آنها را با استفاده از کلمات درست و به طور مفصل در صفحات وبسایت خود معرفی کرده اید یا نه.

جن متیوز مدیر سئو در Github اذعان کرده که هستۀ موتورهای جستجو مانند گوگل جاییست که کاربران برای دریافت جواب به سوالات در ذهن خود به آن رجوع میکنند. زمانی که ما ماهیت اینرا درک کنیم که کاربران در وب چه چیزا چگونه جستجو میکنند و بتوانیم با ارائه محتوای مورد نیازشان به آنها کمک کنیم، آنگاه میتوانیم از حضور در وب بهره ببریم. 2021 شاید زمانی باشد که باید از ترفندهای کلیشه ای سئو که به وفور یافت میشوند گذار کرد و هدف را بر مبنای “مقصود کاربر” از سرچ کردن در وب، تعیین کرد.

5- هوش مصنوعی یک تکنیک سئو نوین

مانند تمام صنایع و تکنولوژی های روز دنیا، سئو نیز در حال متحول شدن توسط هوش مصنوعی است. و دلیل این تغییرات، قدرت اختصاصی سازی و پردازشی است که به واسطۀ استفاده از هوش مصنوعی ممکن میشود. شاید کارشناسان سئو قادر به درک کامل الگوریتم های عظیم و پیچیده ای که توسط موتورهای جستجو برای امتیازدهی صفحات استفاده میشوند، نباشند. و همانطور که شاهد آن هستیم، تعدادی محدودی از این الگوریتم ها توسط سئو کاران درک شده و مورد استفاده قرار گرفته.

در این میان هوش مصنوعی میتواند قواعد بازی با موتورهای جستجو را تغییر دهد. معدود شرکت هایی در دنیا مانند Frase وجود دارند که با به کارگیری هوش مصنوعی، پا به عرصه نوینی از خدمات سئو و دیجیتال مارکتیگ گذاشته اند.

اما نمیتوان به طور قاطع مدعی شد که تکنیک های سئو شرکتهایی از این دسته، به طور کامل کاربردی هستند. زیرا الگوریتم نویسان برای موتورهای جستجو مدام در حال تغییر و به اصطلاح Patch کردن درزهای کد خود هستند. اما شاید بتوان در آینده ای نزدیک، از هوش مصنوعی به عنوان یک تکنیک سئو در 2021 نام برد.

6- حرکت به سوی سئو برای موبایل

قبلا به صورت مفصل و در 2 مقاله تحت عنوان های سئو و سرعت وب سایت در موبایل و سئو و طراحی وب سایت موبایل به تفسیر سئو موبایل به عنوان تکنیک برتر سئو در 2021 پرداختیم. درصد استفاده کنندگان از موبایل برای گشت و گذار در وب از سایر دستگاه های وبگردی پیشی گرفته. و ماژول های متصل به دستگاه های موبایل مانند GPS، دوربین و برقراری تماس تلفنی، راه را برای ارائه خدمات نوین و متفاوت از طریق وب سایت هموار کرده اند.

پیشبینی میشود با افزایش این آمار در سال های آتی، تمرکز موتورهای جستجو بر روی سرعت صفحات، تعامل پذیری، امنیت کابر و میزان کاربرپسند بودن صفحات در موبایل، بیشتر شود. تا جایی که برخی مدیران ارشد سئو مانند Shelly Fagin در صنایع خودروسازی مدعی شده اند که صرف انرژی و وقت برای وبسایتهای مبتنی بر دسکتاپ، معادل اتلاف زمان و منابع است.

نکته: اگر از ورژن های Native و یا نصبی اپلیکیشن برای کسب و کارتان استفاده میکنید، شاید بهتر باشد در آن بازنگری داشته باشید. استفاده از نسخه های PWA که کاربران را به وب سایتهای واکنش گرا یا Responsive ارجاع میدهند، میتواند استراتژی مناسبتری برای سئو باشد.

با ما همراه باشید و از آخرین ترندهای سئو در سال 2021 مطلع شوید.

:منابع

https://moz.com/blog/21-seo-tips-2021

https://www.itsguru.com/2021-seo-trends-and-its-topics-to-implement/

https://www.wordstream.com/blog/ws/2021/01/12/top-seo-trends-2021

https://www.contentkingapp.com/academy/core-web-vitals/#what-are-they

https://www.searchenginejournal.com/10-important-2021-seo-trends-you-need-to-know/389395/#close

 
Summary
6 تکنیک برتر سئو در 2021
Article Name
6 تکنیک برتر سئو در 2021
Description
🔑در این متن به بررسی 6 تکنیک برتر سئو در سال 2021 و نکات کلیدی برای بهبود رتبه صفحات سایت خواهیم پرداخت. فنونی متمایز از آنچه تا به حال درباره سئو گفته شده
Author
Publisher Name
Still SEO Institute
Publisher Logo

اشتراک گذاری:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit
Share on skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

Your email address will not be published.

رنگ کلاه در سئو
مبانی سئو

رنگ کلاه در سئو

رنگ کلاه در سئو و همچنین دیگر مقوله های سایبری را شاید بتوان استعاره ای از استراتژی و مرزبندی اخلاق حرفه ای یک فرد مشرف

 
متن کامل >
تکنیک سئو 2021
آموزش پیشرفته

6 تکنیک سئو در 2021

همانطور که در گذر زمان موتورهای جستجو الگوریتم های خود را به روز رسانی میکنند، تکنیک های کسب رتبه بالاتر در SERP یا Search Engine

 
متن کامل >
سئو چیست
مبانی سئو

سئو چیست

در جواب این سوال که تعریف سئو چیست و متخصص سئو کیست، کلمه سئو که برگرفته از مخفف SEO است معادل Search Engine Optimization بوده

 
متن کامل >